Jesteś artystą, muzykiem
lub agentem muzycznym?

Rozpoczynamy cykl warsztatów, które będą unikalną okazją do rozwinięcia umiejętności, zdobycia wiedzy i nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami z branży muzycznej.

Będziemy się dzielić sprawdzonymi praktykami, tajemnicami sceny i skutecznymi strategiami, które pomogą Ci zrozumieć działanie branży i osiągnąć sukces w świecie muzycznym.

8

prelegentów

8

wartościowych tematów

eye

ogromna dawka bezcennej wiedzy

Prelegenci

Krzysztof Bober

10.08.2023, 20:00

Jak finansować działalność koncertową i wydawniczą?

Menedżer kultury, producent, kurator, prezes zarządu Fundacji Plateaux i PLX sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji festiwali i koncertów w Polsce, jak też projektów międzynarodowych na świecie, również w największych salach widowiskowych Polski i zagranicy.

Skutecznie udaje mu się pozyskiwać i rozliczać środki publiczne w ramach projektów realizowanych przez zarządzaną fundację, jak też przygotowywać i opiekować się aplikacjami grantowymi dla innych NGOsów.

Współrealizuje kampanie sponsoringowe w Polsce, był odpowiedzialny m.in. za współpracę z Mecenasami Polskiej Prezydencji w Radzie UE. W zakresie pozyskiwania sponsorów na projekty kulturalne i lajfstajlowe współpracował i/lub współpracuje m.in. z Sinfonią Varsovią, Pogotowiem Kulturalno-Społecznym (Up To Date Festival), Stołeczną Estradą, Targami Jestem Slow, Okręgową Izbą Aptekarską w Warszawie, Trinity (Koncerty Muzyki Filmowej) czy Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca.

Spotkanie już się odbyło. Obejrzyj je na YouTube TUTAJ.

Jarek Szubrycht

24.08.2023, 20:00

Komunikacja w muzyce. Jak o sobie opowiedzieć mediom, żeby chciały podać dalej.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Twórca i redaktor naczelny magazynu o polskiej muzyce „Gazeta Magnetofonowa” (2015-2020). Prowadzi autorską audycję „Wszystko w sam raz” w Antyradiu. Publikował m.in. w „Polityce”, „Przekroju”, „Filmie” i obu wcieleniach „Machiny”, prowadził portale T-Mobile Music i Red Bull Muzyka oraz autorską audycję radiową w Off Radiu Kraków. Autor i tłumacz książek o tematyce muzycznej („Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia metalu”) i biografii – m.in. Andrzeja Zauchy, Vadera, Slayera i Maryli Rodowicz. Przez lata w radzie programowej OFF Festivalu, obecnie współpracownik Mystic Festival. Autor tekstów piosenek, emerytowany wokalista metalowy, związany z grupą Lux Occulta.

Spotkanie już się odbyło. Obejrzyj je na YouTube TUTAJ.

Stef Dimou

21.09.2023, 20:00

Merchandise:
A-to-Z

He currently serves as the Tour Operations Manager at Kings Road Merch GmbH, efficiently managing logistics and merch production for numerous EU/UK tours, including these of Dropkick Murphys, Cannibal Corpse, Rancid and others. As the CEO and Founder of „Out of Medium,” a clothing brand established in 2020, he orchestrated successful product launches, currently shipping worldwide from 2 different warehouses, in 2 different countries. Previous positions include being a Booking Agent at Sound of Liberation, as well as fulfilling the role of Tour Manager / Merch Manager for multiple bands. His skills encompass crisis management, team leadership, logistics, negotiation, and marketing.

Prelekcja odbędzie się w języku angielskim.

Spotkanie już się odbyło. Obejrzyj je na YouTube TUTAJ.

Wojciech Kałuża

16.10.2023, 20:00

Booking. Od największych graczy po ciasne piwnice, czyli co wiedzieć o bookowaniu koncertów dużych i małych.

Booker i producent koncertów z 17-letnim stażem, od 2006 do 2023 związany z Metal Mind Productions (gdzie współpracował z takimi Artystami jak Queen + Adam Lambert, Faith No More, Deep Purple, Korn, A Perfect Circle, Judas Priest), od 2023 w Mystic Coalition / Festival Mystic. Stage manager na festiwalach Legendy Rocka i Summer Dying Loud. Dziennikarz Metal Hammera (przez lata prowadził rubrykę „Out of the Dakness”, zastępując na tym stanowisku pomysłodawcę działu, Arka Lercha; obecnie głównie recenzent). Długoletni wokalista, kiedyś związany z J. D. Overdrive i Forge of Clouds, obecnie śpiewający w Grieving, Mentor, Pure Bedlam i Lesie Trumien. W ramach swojej pasji do horrorów prowadzi na Facebooku fanpage „Obejrzałem, żebyście Wy nie musieli”.

Spotkanie już się odbyło. Obejrzyj je na YouTube TUTAJ.

Tyler Hodges and Robert Ruszczyk

30.10.2023, 20:00

Music ain’t going to speak for itself: bands building and breaking

Create, record, release, promote, book, tour, repeat – there’s a lot to think about when growing a band, because music ain’t going to speak for itself. Many of us learn from own mistakes. In this open session you can learn from ours as musicians, bookers and promoters. How to book a show? Is touring costy? Do I need a record label? You definitely have some questions you always wanted to ask, but didn’t know who. This is your chance to get a detailed, straight answer.

Prelekcja odbędzie się w języku angielskim.

Spotkanie już się odbyło. Obejrzyj je na YouTube TUTAJ.

Alex Karametis and Christos Papanantsidis

05.10.2023, 20:00

Touring with your band

All that a band needs to avoid involving into complicated situations before and during a tour. How to never miss a show and always be on time. Things you need to do before starting sending massive emails to promoters and club. Period you need before booking a tour. What to do after you complete booking all shows. Master of touring in Balkans Region.

Prelekcja odbędzie się w języku angielskim.

Spotkanie już się odbyło. Obejrzyj je na YouTube TUTAJ.

Bartosz Chruściński

25.09.2023, 20:00

Realizator dźwięku – wróg czy przyjaciel zespołu? Jak współpracować z realizatorem oraz techniką.

Realizator dźwięku, inżynier i projektant systemów nagłośnieniowych, operations manager w topowej polskiej firmie nagłośnieniowej AUDIO-TECH Wojciech Lipczyński a także kierownik techniczny w Teatrze muzycznym Variete w Krakowie. Prowadzi działalność edukacyjną na szkoleniach jak i publikując materiały między innymi w serwisie YouTube. Współpracuje z topowymi artystami z Polski i świata przy okazji licznych festiwali oraz koncertów telewizyjnych zarówno w roli technical manager’a jak i realizatora dźwięku. Kwestie związane ze współpracą techniczną pomiędzy zespołem a techniką zna z obu stron zarówno jako realizator zespołu tworzący listę wymagań oraz osoba ze strony firmy odpowiedzialnej za spełnienie warunków technicznych.

Spotkanie już się odbyło. Obejrzyj je na YouTube TUTAJ.

Pierre Gautiez

24.10.2023, 20:00

From the basement to the road – Growing from „Local Band” to „touring Artist”

Most local bands watch their favourite bands or fellow from the scene going on tour around Europe and wonder „how can this happen for us?”.

In this open session you can learn how to see your band as a global project and what are the keys that will help you develop your band on a wider scale and leave your hometown basement shows to play all round Europe.
Prelekcja odbędzie się w języku angielskim.

Spotkanie już się odbyło. Obejrzyj je na YouTube TUTAJ.

online

Wszystko to odbędzie się online, dzięki czemu możesz wziąć udział w warsztatach bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz.

__________

Kontakt

Jacek Szczepan

Managment & Booking
jacek@soulstonegathering.pl

Daria

Marketing & PR & Media
daria@soulstonegathering.pl

 
Pytania w sprawie biletów prosimy kierować do:
bilety@soulstonegathering.pl

Copyright © 2014-2023 Soulstone Gathering